جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63853
  تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 14:36
  تعداد بازدید : 781

  دادستان راور مطرح کرد:

  اعتیاد عامل 99 درصد طلاق ها/86 درصد زندانیان به اتهام مواد مخدر تحمل حبس می کنند

  دادستان راور گفت: علت بیش از 99 درصد از طلاق های صورت گرفته در راور اعتیاد است و در جرائم ارتکابی و معضلات دیگری از قبیل سرقت، فساد اخلاقی و ازدواج با اتباع بیگانه نقش مواد مخدر به روشنی دیده می شود.
  به گزارش خبرگزاری میزان، سید مهدی قویدل دادستان راور ریشه اکثر نابسامانی ها و رکود اقتصادی در این شهر را در اعتیاد و قاچاق مواد مخدر دانست و افزود: اکثر آسیب ها و مشکلات راور ریشه در معضل اعتیاد و قاچاق مواد مخدر دارد که باید بطور قطع مورد پیشگیری و درمان قرار گیرد و با وجود بافت مذهبی شهر و استعدادها و پتانسیل هایی که در راور وجود دارد مسئله مواد مخدر مانع از هر نوع رشد و پیشرفت می گردد.

  دادستان راور تصریح کرد : معضل و آسیب مواد مخدر در راور در دو مقوله اقتصادی و اجتماعی اثرات جبران ناپذیری بر جا گذاشته و موجب گردیده تا از امکانات و مواهب خدادادی به درستی استفاده نگردد.

  قویدل با اشاره به اینکه شهر راور از امکانات و پتانسیل های خوبی جهت سرمایه گذاری و بهره برداری برخوردار است، گفت: متاسفانه بسیاری از فعالیت های اقتصادی از قبیل اشتغال زایی و سرمایه گذاری در این شهر تحت الشعاع مسئله مواد مخدر قرار گرفته و موجب عدم امنیت درسرمایه گذاری ، فرار سرمایه و همچنین مهاجرت نیروی کار شده است.

  وی ایجاد مشاغل کاذب و عدم امنیت شغلی را از دیگر اثرات مواد مخدر دانست و ادامه داد: رویکردهای منفی که در زمینه مواد مخدر صورت گرفته است موجب شده تا اختلاف طبقاتی به نحو چشمگیری رو به افزایش رود و نکته تاسف بار اینکه قبح مسئله مواد مخدر به گونه ای از بین رفته و تبدیل به یک امر عادی شده است.

  قویدل معضلاتی از قبیل سرقت، خودکشی، تکدی گری و اختلافات خانوادگی را معلول اثرات مواد مخدر در مقوله اجتماعی دانست و افزود: متاسفانه گسترش معضلات اجتماعی در این رابطه بیشتر متوجه کودکان بوده و بر شیوع پدیده کودکان بی سر پرست دامن زده است.

  وی اظهار کرد: علت بیش از 99 درصد از طلاق های صورت گرفته در راور اعتیاد است و در جرائم ارتکابی و معضلات دیگری از قبیل سرقت، فساد اخلاقی و ازدواج با اتباع بیگانه نقش مواد مخدر به روشنی دیده می شود. 

  قویدل گفت: جای بسی تاسف است که شهر راور با پیشینه مذهبی و اعتقادی اینگونه گرفتار معضل مواد مخدر گردیده است، بطوریکه 86 در صد از زندانیان این شهر به اتهام مواد مخدر در زندان تحمل حبس می کنند. 

  دادستان راور تاکید کرد: لازم است تا با شناسایی خانواده های در معرض آسیب و ارائه اموزش لازم به انها در قالب طرح های زوده بازده امکان شیوع نابسامانی را کاهش داده و مانع از استفاده سوء افراد مغرض از اینگونه خانواده ها شد.

  دبیر شورای پیشگیری از وقوع جرم راور با بیان اینکه طبق اصل 156 قانون اساسی پیشگیری از وقوع جرم از اهم وظایف دستگاه قضایی است و اجرایی شدن اصل مذکور مانع از افزایش رشد میزان جرائم در سطح جامعه خواهد شد، تصریح کرد: در حوزه پیشگیری از وقوع جرم اقدامات موثری در این حوزه صورت پذیرفته است که از جمله می توان به راه اندازی و فعالیت واحد اخبار و اطلاعات دادسرا اشاره کرد. 

  وی با اشاره به تشکیل بانک اطلاعاتی در زمینه شناخت جرائم و عاملان آن یادآور شد: با همکاری کلیه نیروهای نظامی، انتظامی و مردمی، زمینه مساعدی در جهت شناسایی و رفع نابسامانی ها صورت گرفته و اقدامات مغرضانه و مسئله ساز در این منطقه تحت نظر است.

  قویدل در پایان با بیان اینکه اجرای برنامه های پیشگرانه در این حوزه در دو مقطع زمانی کوتاه مدت و دراز مدت در دست اجرا است، ابراز امیدواری کرد تا مسئله پیشگیری از وقوع جرم به عنوان یه امر مهم و کارساز در دستور کار تمامی ادارات و دستگاههای اجرایی ومتولیان امور فرهنگی قرار گیرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360593555
اکنون :
42