جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63850
  تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 14:21
  تعداد بازدید : 327

  معاون حقوقی قوه قضاییه:

  اسناد اطلاعات موجود در پرونده های قضایی یک سرمایه ملی است / مبارزه جدی با دارالترجمه های غیرمجاز

  معاون حقوقی قوه قضاییه با اشاره به اهمیت ساماندهی پرونده های مختومه و تبدیل آن ها به سند الکترونیکی اظهارکرد: اسناد اطلاعات موجود در پرونده های قضایی یک سرمایه ملی است.
  به گزارش میزان دکتر ذبیح الله خدائیان در بازدید از اداره کل اسناد و امور مترجمان قوه قضاییه گفت: پرونده های موجود در قوه قضاییه حاوی اطلاعات و اسنادی هستند که حفظ آنها یک سرمایه ملی است و در اجرای این طرح اسناد مهم تاریخی بدست آمده است که در هیچ یک از مراکز اسناد کشور و یا موزه ها وجود ندارد.

  وی افزود: دسترسی به اطلاعات موجود در پرونده هایی که در طی دهها سال روی هم انباشته شده اند امکان پذیر نبوده، مگر اینکه اطلاعات مذکور در سیستم های الکترونیکی ذخیره شوند. در این صورت هم دسترسی به آن اطلاعات آسان بوده و هم از آنها حفاظت می شود.

  این مسئول عالی قضایی همچنین اضافه کرد: بسیاری از مراجع قانونی درباره موضوعات مختلف از جمله سوابق افراد از قوه قضاییه استعلام می کنند که پاسخ صحیح به این استعلامات مستلزم دسترسی آسان به اطلاعات موجود در پرونده هاست و ساماندهی چنین امری را ممکن می سازد.

  معاون حقوقی قوه قضاییه ادامه داد: تعدادی پرونده در دادگستری موجود است که از این تعداد 109330080 پرونده ساماندهی شده اند.

  خدائیان در خصوص مترجمان نیز بیان کرد: بیش از یک هزار مترجم رسمی در کشور وجود دارد که در آینده نزدیک از طریق آزمون در زبان های مختلف جذب خواهند شد تا مردم در ترجمه اسناد با مشکلی مواجه نشوند.

  معاون حقوقی قوه قضاییه در ادامه بر نظارت مستمر و دقیق بر فعالیت مترجمان تاکید کرد و مبارزه جدی با دارالترجمه غیرمجاز وجمع آوری آنها را ضروری دانست.

  درادامه دکتر کاظمی مدیرکل اسناد و امور مترجمان در گزارش بازرسی های بعمل آمده از دارالترجمه ها اظهار کرد: دراین بازرسی ها تعدادی از دارالترجمه های غیرمجاز شناسایی و اسناد جعلی از آن ها کشف شده است که به مراجع قضایی معرفی خواهند شد.
  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360460701
اکنون :
24