جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63826
  تاریخ انتشار : 8 آذر 1393 13:22
  تعداد بازدید : 389

  در انگلیس انجام شد

  دستور دادگاه عالی برای بستن وب سایت های ناقض حق مولف

  براساس فرمان جدید دادگاه عالی انگلیس، بزرگترین گروه از وب سایت هایی که در کار سرقت و نقض حقوق مولف هستند مسدود می شوند.
  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، رأی جدید در مجموع 53 سرویس اینترنتی را دربرمی گیرد و در مورد شش سرویس دهنده اینترنتی مهم کشور نیز اجرا خواهد شد.

  مسدود شدن سایت هایی از این نوع در سال 2012 شروع شد و حکم تازه تعداد وب سایت های مسدود شده به خاطر دادن دسترسی غیرمجاز به آثار دارای حق نشر را به 93 می رساند.

  با این همه یک کارشناس هشدار داده است که وجود سایت های مشابه و راه های دیگر دور زدن این محدودیت ها احتمالا باعث ادامه نقض قانون توسط کاربران خواهد شد.

  این فهرست شامل سایت های بیت سوپ، آی پی تورنت، آی سوهانت، سوموتورنت، تورنت دی بی، تورنت فانک، تورنتز، وارز بی بی و رپید موویز می شود.

  کریس مارسیچ، مدیر بخش اروپایی موسسه مینی پونی آرمی می گوید: برای تضمین اجرایی شدن دستور دادگاه لازم است که ارائه دهندگان خدمات اینترنت دسترسی به سایت های غیرقانونی را مسدود کنند. این روشی پذیرفته شده و مشروع برای مقابله با نقض آنلاین حق نشر است.

  به گفته او، این روش به دقت سایت هایی را نشانه می گیرد که تنها هدف شان سود اقتصادی از طریق سرقت داشته های دیگران است و پولی نیز به چرخه اقتصاد مشروع و قانونی بازنمی گردانند.

  بیست و یک سایتی که مشمول حکم دادگاه می شوند، به دلیل شکایت بی پی آی، یک شرکت در صنعت موسیقی بوده است.

  به گزارش بی بی سی، بسیاری از سرویس ها میزبان لینک های نرم افزارهای دزدی، نمایش های تلویزیونی، کتاب های الکترونیکی و فیلم ها و موسیقی بوده اند. اسکای، بی تی، همه چیز همه جا، تاک تاک، او2 و ویرجیناز جمله ارائه کنندگان خدمات اینترنتی هستند که مشمول این دستور دادگاه می شوند.

  به گفته بزرگترین فراهم کننده پهنای باند در انگلیس، بی.تی تنها در صورتی دسترسی به وب سایت های ناقض حق نشر را مسدود می کند که دادگاه به چنین کاری حکم کند. این نظر دیگر شرکت های ارائه کننده خدمات اینترنتی نیز هست.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360593555
اکنون :
28