جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63689
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1393 13:56
  تعداد بازدید : 655

  مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر در گفت و گو با میزان:

  آمریکا بزرگ ترین حامی و انتشاردهنده روحیه نژادپرستی در جهان است

  مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران طی بیانیه ای رفتار خشونت آمیز پلیس آمریکا و سیاست تبعیض نژادی در راستای نقض حقوق بشر در این کشور را محکوم کرد.

  محمد واحدی در گفت و گو با میزان، با اشاره به برخورد بی رحمانه پلیس و دولت آمریکا نسبت به نژادپرستان، اظهارکرد: این رفتارها ریشه در روحیه نژادپرستانه دولتمردان آمریکایی داشته که نه تنها به فکر اصلاح آن نیستند بلکه سیاست های خود را در راستای حمایت و گسترش نژادپرستی در این کشور دنبال می کنند.

  وی با محکوم کردن اقدام پلیس آمریکا در شلیک گلوله به یک نوجوان سیاه پوست به بهانه حمله احتمالی این نوجوان به پلیس، اذعان کرد: این اقدام نه تنها قابل گذشت نیست بلکه نیازمند توجه جدی است چراکه این قبیل اقدامات علیه رنگین پوستان هولناک است.


  این فعال حقوق بشر دانشجویی با یادآوری سوابق پلیس آمریکا در زمینه حمله به رنگین پوستان به ویژه در شهر فرگوسن، تصریح کرد: اعتراض مسالمت آمیز مردمی در این شهر به دلیل برخورد نژادپرستانه پلیس آمریکا بوده است ضمن اینکه عدم پوشش صحیح رسانه ای این حوادث توسط رسانه های همانند سی ان ان و فاکس نیوز و تحریف اینگونه وقایع اثباتی بر این ادعاست.


  واحدی با تاکید بر اینکه دولتمردان آمریکایی با سیاست «تفرقه بنداز و حکومت کن» قصد در اختلاف افکنی میان سیاهان و سفیدان جامعه آمریکایی دارند، خاطرنشان کرد: این اختلاف افکنی ها موجب خشم سیاهان و سفیدان آمریکا نسبت به هم شده و همین امر منجر به قتل سیاهان توسط افسران سفیدپوست و اعراض خیابانی توسط سیاهان می شود.

  وی با بیان اینکه بدون شک در سراسر آمریکا نژادپرستی سازمان یافته ای وجود دارد که بعد از کشته شدن نوجوانان سیاه پوست توسط پلیس آمریکا منجربه اعتراض خیابانی شده است، افزود: امروزه ثروتمندان آمریکا ثروتمندتر و بقیه مردم روز به روز فقیرتر می شوند و همین امر فشار زندگی را بر طبقه کارگری آمریکا بیشتر کرده و زمینه را برای اعلام خشم و انزجار آن ها از وضع موجود فراهم می کند.

  مسئول مرکز دانشجویی حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: خشم طبقه کارگری سفیدپوستان آمریکا از سیاهان هم قشر خود منجر به قتل سیاه پوستان توسط پلیس های سفیدپوست می شود و خشم سیاهان علیه نژادپرستان سفید منجر به اعتراض خیابانی می گردد اما هردو گروه باید خشم خود را بر سر دولتمردان آمریکا فرود آوردند که در رأس تصمیم گیری های جامعه آمریکایی بوده و با تهی کردن اقتصاد آمریکا و نقض قوانین حقوق بشری، زندگانی مردم را نابود کرده اند.

  وی با اشاره به اینکه به طور قطع این افسران پلیس مطابق با سیاست های دولتمردان آمریکایی تبرئه می شوند، گفت: تاکنون مجازاتی برای جنایت های پلیس و قتل های افسران پلیس آمریکا در نظر گرفته نشده بنابراین این افسران قاتل نیز به مجازات نرسیده و احتمال گسترش اعتراض بیشتر و نا آرامی های وسیع تری در آمریکا وجود دارد که با خشونت بیشتری از سوی پلیس این کشور سرکوب خواهند شد.

  واحدی با بیان اینکه صدها میلیارد دلار از مالیات مردم آمریکا به دست اسرائیل رسیده است که بخشی از این پول صرف آموزش نیروهای پلیس آمریکا شده است، عنوان کرد: رابطه واضحی میان قتل کودکان بی سلاح فلسطینی و شلیک به کودک سیاه پوست آمریکایی توسط پلیس وجود دارد ضمن اینکه جنایت های فجیع اسرائیلی ها با استفاده از تجهیزات نظامی در سرکوب اعتراض مردم فلسطین در آمریکا نیز دیده می شود و پلیس این کشور با توطئه نقشه قتل رهبران جنبش های اعتراضی که خواهان برابری و لغو قوانین نژادپرستانه هستند، آن را در خفا از نابود می سازد.

  واحدی خاطرنشان کرد: با توجه به این حوادث شرم آور، دولت آمریکا باید اتهام زدن به کشورهای طرفدار صلح و ثبات بین المللی را رها کرده و به فکر اصلاح این اعمال خشونت آمیز در کشور خود باشد ضمن اینکه آمریکا که خود را حامی حقوق بشر و صلح جهانی می داند بهتر است ابتدا در کشور خود به فکر دفاع از حقوق طبیعی و انسانی شهروندانش در مقابل پلیس باشد تا اینکه به دلایل سیاسی کشورهایی نظیر جمهوری اسلامی ایران را که در اعتقاد و عمل معتقد به حقوق انسان ها و آزادی هستند را متهم به نقض حقوق بشر کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
114