جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63682
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1393 13:7
  تعداد بازدید : 511

  در دیدار رییس سازمان بازرسی کل کشور با قائم‌مقام دادستانی عالی چین مطرح شد

  افزایش همکاری ها در مبارزه با فساد مالی و سیاسی

  رییس سازمان بازرسی کل کشور همکاری با چین برای مقابله با پولشویی و بازگرداندن مفسدان مالی پناهنده به کشورهای دیگر را خواستار شد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سراج رئیس سازمان بازرسی کل کشور با قائم مقام دادستانی عالی خلق چین دیدار و گفت وگو کرد.

  وی در این دیدار بر تعمیق روابط میان دو کشور و استفاده از ظرفیت های یکدیگر تاکید کرد.

  رییس سازمان بازرسی کل کشور حاکمیت قانون را یکی از موارد مهم در اداره کشورها بیان کرد و خواستار همکاری های بیشتر در زمینه های مبارزه با فساد مالی و سیاسی و مقابله با تروریسم و پولشویی شد.

  وی با بیان اینکه غرب در زمینه پولشویی فقط صحبت می کند و هیچ همکاری عملی با دیگر کشورها به ویژه کشورهای آسیایی ندارد، گفت: آن ها اموال کشورها را غارت می کنند و به مفسدان مالی دیگر کشورها، پناهندگی می دهند.

  سراج از عمل نکردن مسئولان کانادایی برای بازگرداندن مدیرعامل پیشین بانک ملی انتقاد کرد و خواستار امضای تفاهم نامه با چین در خصوص بازگرداندن مجرمان مالی متواری به دیگر کشورها شد.

  قائم مقام دادستان عالی خلق چین نیز در این دیدار با اشاره به روابط دیرینه و تاریخی دو کشور، ابراز امیدواری کرد مناسبات ایران و چین به پیشرفت های بیشتری دست یابد.

  جیانگ جیان چو، مبارزه با فساد مالی و تروریسم را از محورهای مهم همکاری بیان کرد و خواستار گسترش مناسبات و تبادل تجربیات در این زمینه شد.

  وی با اشاره به اقدامات اخیر چین در خصوص استرداد اموال و مجرمان مالی، این موضوعات را وجه مشترک دو کشور دانست و بر همکاری های بیشتر در این زمینه تأکید کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
68