جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63649
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1393 11:57
  تعداد بازدید : 504

  رییس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه:

  حفاظت با نظارت و پیشگیری زمینه بروز فساد و انحراف را از بین می برد

  رییس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه در مراسم تودیع و معارفه رییس حفاظت و اطلاعات سازمان زندان ها، گفت: حفاظت چشم تیزبین و هشداردهنده در هر سازمانی است که با نظارت و پیشگیری زمینه بروز فساد و انحراف را از بین می برد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت السلام و المسلمین خطیب گفت: شما هستید که با دانش و تعهد می توانید مددجویان را اصلاح و تربیت کرده و آنها را تحویل جامعه بدهید و این ممکن نیست مگر با توسعه امور تربیتی؛ زیرا همه چیز در جامعه تحت تاثیر امر تربیت است.

  وی با بیان این نکته که هرگز در کارها نباید دچار روزمرگی شویم گفت: همه هم و غم مجموعه و هر آنچه که دارد باید در این جهت هزینه شود که انسانی که امروز وارد زندان می شود در زمان آزادی اصلاح شده باشد و ارزشی بر ارزش های او افزوده شده باشد این انتظاری است که نظام اسلامی از سازمان زندان ها که یک نهاد فرهنگی تربیتی است، دارد.

  خطیب با اشاره به گفتار پیامبر بزرگوار اسلام خطاب به کارکنان سازمان زندانها گفت: شما مجاهدانی هستید که دو جهاد اکبر را توامان انجام می دهید یک جهاد اکبر با نفس خودتان و یک جهاد اکبر با نفس مددجویان.

  رییس حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه تساهل و تسامح در برخورد با تخلف را بزرگترین آفت سیستم اداری دانست و گفت: به هیچ وجه نباید در مقابله با فساد تسامح کنیم؛ چرا که باعث صدمه به سازمان شده و همچنین نباید مصلحت گرایی کرد؛ چرا که یکی از بدی های مصلحت گرایی این است که کم کم این گونه مسائل عادی می شود و این بزرگترین بیماری در یک سازمان است.

  خطیب ضمن تاکید بر ایجاد فرهنگ نقد پذیری گفت: طوری فرهنگ سازی کنیم که زمینه پذیرش تذکرات را به دور از فضای سوء تفاهم ایجاد کنیم ودر عمل انسان های نقد پذیری باشیم. وی همچنین از زحمات آقای حجتی پور تقدیر و برای رحیمی در مسئولیت حفاظت و اطلاعات آرزوی موفقیت کرد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
59