جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63646
  تاریخ انتشار : 5 آذر 1393 11:44
  تعداد بازدید : 430

  رییس سازمان زندان‌ها:

  مدیریت های سلیقه ای باعث بروز مشکلات در زندان ها می شود

  رییس سازمان زندان ها گفت: محیط زندان ها یک محیط دو قطبی است که در آن اکثریت مددجویان با اقلیت کارکنان زندان ها در تعامل مدام هستند و باید ساز و کار مناسب برای این تعامل را با آموزش های مستمر و شناخت کافی از مددجویان طرح ریزی و بروزرسانی کنیم.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، جهانگیر در مراسم تودیع و معارفه رییس حفاظت و اطلاعات سازمان زندان ها با تاکید بر جلوگیری از اعمال مدیریت سلیقه ای گفت: رفتارهای دوگانه باعث بروز مشکلات عدیده در زندان ها می شود که باید برای پیشگیری از هرگونه مشکل احتمالی از اعمال مدیریت های سلیقه ای و رفتارهای دوگانه پرهیز کنیم.

  وی با توجه به نقش حفاظت و اطلاعات در پیشگیری از انحرافات گفت: امیدوارم ظرفیت های ایجاد شده در حفاظت سازمان توسعه یابد و این نقش نظارتی که مهمترین هدف آن پیشگیری از بروز انحراف است سازمان را در رسیدن به جایگاه واقعی یاری کند.

  رئیس دفتر بازرسی ویژه قوه قضاییه با بیان اینکه برنامه ریزی لازم برای توسعه مناسب فعالیت های اشتغال و حرفه آموزی مددجویان ضروری است گفت: یکی از مباحث مهم در روانشناسی، آستانه تحمل انسان هاست که شناخت و درک آن ضروریست و این مساله در زندان ها نیز بسیار مهم است، به طوری که عدم شناخت این مساله می تواند به بروز رفتارهای نامناسب منجر شود که کاملا با سیاست های اصلاحی و تربیتی سازمان مغایر است.

  این مقام ارشد قضایی یکی از راهکارهایی جلوگیری از رفتارهای نابهنجار در مددجویان را توسعه برنامه های اصلاحی و تربیتی به خصوص در حوزه اشتغال و حرفه آموزی دانست و گفت: داشتن بانک اطلاعاتی از توانمندی های مددجویان برای برنامه ریزی صحیح و علمی در راستای ایجاد فرصت های اشتغال و حرفه آموزی مددجویان یک ضرورت است.

  مشاور رئیس دستگاه قضا رعایت کامل مقررات را اصلی ترین رکن پیاده سازی نظم و انضباط در زندانها عنوان کرد و گفت: رعایت مقررات و دوری از رفتارهای تبعیض آمیز و همچنین جلوگیری از مدیریت سلیقه ای ما را در رسیدن به اهداف اصلاحی و تربیتی سازمان یاری خواهد کرد.

  رییس سازمان زندان ها در این مراسم ضمن تقدیر از زحمات حجتی پور در زمان تصدی مسئولیت حفاظت و اطلاعات سازمان برای رحیمی در مسئولیت جدید آرزوی موفقیت کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
44