جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63563
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 9:52
  تعداد بازدید : 801

  سکوت مدعیان غربی حقوق بشر

  شکنجه و مرگ در زندان های آمریکا

  بسیاری از کشورهای مدعی دمکراسی و پیشرفته، کشورهای در حال توسعه و نیز عقب افتاده در جهان زندان های مخوف و وحشتناکی را برای مخالفان و یا بعضا خلافکارانی که نتیجه سیاست های غلط رهبران خود هستند، را در اختیار دارند. به گزارش خبرگزاری میزان، در اینجا به چند نمونه از زندان های مخوف و مرگباری که در کشورهای مختلف از جمله کشورهای مدعی حقوق بشر پرداخته می شود. تارنمای " صدای روسیه " در گزارشی یکی از زندان های مخوف فعال در جهان را زندان " آ دی ایکس فلورانس " می داند.

  این زندان در منطقه فلورنس ایالت "کلرادو" آمریکا واقع شده است و در حال حاضر میزبان حدود 439 زندانی را در خود جای داده است.
  طی سال های متمادی بسیاری از زندانیان به دلیل فشارهای مرگبار و شکنجه های طاقت فرسایی که از سوی مقامات زندان و یا دیگر زندانیا متحمل می شدند اقدام به فرار کرده اند که ناموفق بوده و جان خود را از دست داده اند.
  شاید نام زندان "آلکاتراز" را شنیده باشید. زندان آلکاتراز نام غیر رسمی این زندان بوده از سال 1994 میلادی تا به امروز فعالیت خود را ادامه می دهد.

  زندان ریکرز – ایالات متحده
  زندان جزیره ای "ریکرز "در شهر نیویورک آمریکا، ندامتگاه بدترین مجرمان و جنایتکاران خطرناک این کشور است که بین دو منطقه ی مسکونی "برونکس" و "کوینسک" و در نزدیکی فرودگاه "لا-گواردیا" واقع شده است. زندان ریکرز به دلییل رفتارهای بسیار خشن نگهبانان و زندانبانان با مجرمان به شهرت عام رسیده است.
  زندان دیار بکردر ترکیه

  زندان بسیار مخوف "دیار باکر" در جنوب شرقی ترکیه قرار دارد. این زندان در سال 1980 میادی راه اندازی شد. جدای از شکنجه های جسمی که بر روی زندان اعمال می شود، شکنجه ی روحی و تخریب شخصیتی زندانیان، این زندان را به یکی از مخوف ترین زندان های دنیا تبدیل کرده است.
  زندان دیار باکر به دو بخش تقسیم می شود. ظرفیت بخش " ای " برای 744 زندانی و بخش "دی " برای 688 زندانی در نظر گرفته شده است ولی شمار بسیار بیشتری در این مکان نگهداری می شوند.

  زندان "سابانتا" در ونزوئلا

  بنابر این گزارش، زندان مخوف دیگر، زندان " سابانتا" در کشور ونزوئلا قرار دارد و عنوان یکی از وحشتناک ترین زندان های دنیا را به خود اختصاص داده است. این زندان یکی از خشن ترین مراکز تربیتی در آمریکای لاتین بوده و هر مجرمی که به این مکان قدم می گذارد، آرزو می کند هر چه سریع تر از این محل فرار کند. در زندان سابانتا، ده ها نوع بیماری عفونی شیوع پیدا کرده و تقریبا هیچ خدمات بهداشتی به زندانیان ارائه نمی شود. علاوه بر زندان به طور روزانه متحمل فشارهاو شکنجه روحی و حجسمی مرگبار قرار می گیرند.

  زندان "کاراندیرو" در برزیل

  این زندان که در شهر "سائوپائولو " برزیل قرار دارد در سال 1920 تاسیس شد. در سال 1992 میلادی شورش گسترده زندانیان در اعتراض به نحوه نگهداری و رفتاری که علیه آنان می شد دست به شورش زدند که بر اثر این اتفاق 111 زندان جان خود را از دست دادند.
  زندان " کاراندیرو" به دلیل این شورش و نیز شیوع بیماری های بسیار خطرناک که بازتاب بسیار منفی برای سران این کشور داشت در سال 2002 میلادی تعطیل اعلام شد.
  این زندان زمانیکه فعال بود بیش از هشت هزار زندانی را که بسیار بیشتر از ظرفیتش بود در خود نگداری می کرد.
  زندان گیتاراما – رواندا

  زندان مرکزی گیتاراما در کشور رواندا واقع شده و به معنای واقعی، یکی از وحشتناک ترین زندان های دنیا است. شرایط زندگی در این مکان به قدری وخیم است که برخی از زندانیان برای بقای زندگی به آدم خواری روی می آورند.
  بسیاری از زندانیان از این مکان به عنوان "جهنم بر روی زمین" یاد می کنند. این زندان در اصل برای نگه داری از 400 زندانی طراحی و ساخته شده است ولی از دهه ی 1990 میلادی به دلایلی نامعلوم، حدود 7 هزار مجرم را در خود جای داده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
19