جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63561
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 9:43
  تعداد بازدید : 521

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس:

  تصویب نهایی لایحه جرم سیاسی پس از بررسی قانون بودجه 94

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ از بررسی لایحه جرم سیاسی پس از تصویب قانون بودجه 94 در مجلس خبر داد و گفت: با تصویب نهایی لایحه جرم سیاسی بلاتکلیفی در زمینه رسیدگی به این نوع جرایم و اطاله دادرسی را شاهد نخواهیم بود.

  حمیدرضا طباطبایی نائینی در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت٬ با یادآوری بررسی و تصویب لایحه جرم سیاسی در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس٬ گفت: با توجه به اتمام بررسی لایحه جرم سیاسی در کمیسیون قضایی مجلس تصویب نهایی این لایحه در دستور کار صحن علنی مجلس قرار دارد.

  نماینده مردم نائین٬ خور و بیابانک در مجلس شورای اسلامی٬ با بیان اینکه نزدیک شدن به بررسی لایحه بودجه 94 در مجلس اجازه بررسی و تصویب نهایی لایحه جرم سیاسی را نمی دهد٬ افزود: بررسی و تصویب این لایحه بعد از تصویب قانون بودجه در مجلس در اولویت قرار دارد.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه در بررسی و تصویب لایحه جرم سیاسی در کمیسیون قضایی مجلس علاوه بر تعریف دقیقی از این نوع جرایم٬ امتیازاتی برای دادرسی افرادی که مرتکب این نوع جرایم می شوند همچون هیات منصفه در نظر گرفته خواهد شد٬ ادامه داد: مجرمان سیاسی که مصداق این لایحه باشند از امکاناتی همچون بهره مند شدن از اینترنت، روزنامه و حبس نشدن در سلول انفرادی در زندان برخوردار می شوند.

  وی با یادآوری جزییات دیگری از لایحه جرم سیاسی مورد تصویب در کمیسیون قضایی مجلس٬ گفت: با تصویب کمیسیون قضایی مجلس مقرر شد جلسات دادگاه برای تعیین تکلیف مجرمان سیاسی باید به صورت علنی برگزار و هیأت منصفه نیز تشکیل شود که این موضوعات در همه جای دنیا جزو حقوق محکومان سیاسی لحاظ می شود.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با تاکید بر اینکه از این پس رسیدگی به جرایم سیاسی تسهیل می شود٬ افزود: با تصویب نهایی لایحه مذکور در مجلس علاوه بر مسائل خشک و خاص قضایی در رسیدگی به پرونده های سیاسی هیات منصفه نیز در این باره نظر خواهد داد.

  عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی٬ یادآور شد: با تصویب نهایی لایحه جرم سیاسی در مجلس دیگر بلاتکلیفی در زمینه رسیدگی به این نوع جرایم و اطاله دادرسی را شاهد نخواهیم بود.

  به گزارش خبرگزاری خانه ملت٬ لایحه جرم سیاسی شهریور ماه سال گذشته به مجلس ارسال شد که پس از کش و قوس های بسیار در نهایت در کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس تصویب و اکنون در نوبت رسیدگی در صحن علنی مجلس قرار دارد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
71