جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63555
  تاریخ انتشار : 4 آذر 1393 8:52
  تعداد بازدید : 524

  رییس دستگاه قضایی قطر:

  دانشجویان ایرانی به قطر اعزام می شوند

  رییس دستگاه قضایی گفت: با توجه به توافق نامه هایی که میان ما و دانشگاه علوم قضایی به امضاء خواهد رسید، دانشجویان ایرانی به قطر اعزام خواهند شد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی بن الفطیس امری رئیس دستگاه قضایی قطر با حضور در دانشگاه علوم قضایی گفت: دیدار با دانشجویان در دستور کار ما قرار نداشت، اما به دلیل اینکه شما در سنگر علم و دانش هستید به دعوت شما پاسخ گفتم.

  وی ادامه داد: سازمان ملل متحد این افتخار را به من داده است که به عنوان وکیل قضایی ویژه مبارزه با فساد باشم.

  رییس دستگاه قضایی قطر افزود: عمده افراد حاضر در این سالن از قشر جوان هستند و ماهیت جوانان این است که برای مبارزه با فساد شور و اشتیاق خاصی دارند و به شما تاکید شده که کشور خود را به جایی برسانید. اگر انسان تنها در اندیشه خوراک و خواب باشد سخت نیست اما انسان بزرگ انسانی است که در اندیشه آحاد ملت خود باشد.

  دستگاه قضایی قطر تصریح کرد: ملت ایران بزرگ و دارای تاریخ بزرگی است که همه به آن افتخار می کنند. با توجه به اطلاعاتی که از رییس دستگاه قضایی کسب کردم متوجه شدم شما تجربه نوینی دارید به همین جهت معتقد هستم میان ما همکاری شکل خواهد گرفت. همچنین در سال آینده شما همکاری از سوی کشور قطر را خواهید دید، البته اگر آنان را بپذیرید تا بتوانند از تجربیات شما استفاده کنند.

  وی تصریح کرد: از رئیس این دانشگاه خواهش می کنم که برخی دانشجویان را به قطر اعزام کند؛ زیرا درصدد هستیم کرسی ویژه ای در رابطه با مبارزه با فساد دایر کنیم.

  علی بن افطیس امری رییس دستگاه قضایی گفت: جمهوری اسلامی ایران جزو آن دسته از کشورهایی است که طرف پیمان مبارزه با فساد به شمار می آید و با سازمان ملل متحد نیز در همین راستا همکاری می کند. زمانی که فرد فقط در کشور خود به سر ببرد و از کشور خارج نشود تصور می کند جهان در مرزهای کشور خود به پایان می رسد، در واقع با سفر کردن افق دید بیشتری پیدا خواهند کرد به همین جهت معتقدیم سفر دانشجویان در زندگی یک مسئله حائز اهمیت است.

  وی تصریح کرد: وقتی از طریق رسانه های گروهی از ملت ایران اطلاع کسب می کنیم مسائل عجیب و غیر رسمی را می شنویم، در حالی اگر با ملت ایران ارتباط برقرار کنیم می بینیم که ملت ایران سخاوتمند و کریم و مهمانواز هستند و هیچ عقده و کینه ای نسبت به دیگران ندارند؛ لذا حائز اهمیت است که جوانان ایرانی به کشورهای مختلف سفر کنند تا دنیا بفهمند ایرانی کیست، البته تلاش خواهیم کرد بتوانیم موافق نامه های جدیدی را به امضا برسانیم.

  وی گفت: شما ملتی بزرگ و شایسته زندگی در رفاه و آسایش هستید. ما همیشه برای ایران پیشرفت را آرزومندیم.  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
74