جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63539
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 14:8
  تعداد بازدید : 415

  رییس کل دادگستری مازندران خبر داد

  کاهش 13 هزار پرونده در اجرای احکام دادگستری های مازندران

  رییس کل دادگستری استان مازندران با تاکید بر این که اجرای احکام در کاهش ورودی های دادگستری موثر می باشد، از کاهش 13 هزار فقره پرونده در اجرای احکام دادگستری های مازندران از اول مردادماه تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد.

  به گزارش خبرگزاری میزان، حجت الاسلام والمسلمین محمدعلی تقوی فرد در جلسه ماهیانه روسای دادگستری ها، دادگاه های عمومی بخش و دادستان ها با بیان این که چنانچه آرای صادره قطعی شده، به موقع اجرا شود - به لحاظ دارابودن قدرت بازدارندگی و تاثیرگذاری - در کاهش ورودی های دادگستری ها موثر می باشد، از کاهش 13 هزار فقره پرونده در بخش اجرای احکام در حوزه های قضایی مازندران از اول مردادماه تا پایان آبان ماه سال جاری خبر داد.

  این مقام قضایی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و رییس قوه قضاییه بر پیشگیری از وقوع جرم، خاطرنشان کرد: کاهش پرونده های اجرای احکام در نتیجه تشکیل کارگروه های ویژه در این بخش صورت بوده است.

  وی در ادامه بر اتخاذ تدابیر و راهکارهای لازم درخصوص رسیدگی به پرونده های مسن(پایان91) اعم از کیفری، حقوق، تجدید نظر و...تاکید کرد.

  از دیگر موضوعات مهم این جلسه، پیگیری امور زندانیان، کاهش جمعیت کیفری، توجه قضات کمیسیون ماده 100 و تاکید ویژه بر حفظ حقوق بیت المال بود.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
73