جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63536
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 13:56
  تعداد بازدید : 591

  چین باید به اصلاح قانون اعدام ادامه دهد

  دادگاه عالی چین اعلام کرد که راه های کاهش بیشتر جرایمی را که منجر به اعدام می شود، مورد مطالعه قرار می دهد؛ اقدامی که برای انجام اصلاحات در سیستم اعدام چین صورت می گیرد که مورد انتقاد گروه های حقوق بشری بین المللی است.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، فعالان حقوق بشر می گویند، چین از مجازات اعدام بیشتر از هر کشور دیگری استفاده می کند و این نگرانی را در میان مردم نسبت به ناکارآمد بودن عدالت در این کشور به وجود آورده است.

  در اکتبر 2014 پارلمان چین سیاست حذف 9 فقره جرم را که به اعدام منجر می شود مورد بررسی قرار داد اما این اصلاحات برای کاهش جرایم منجر به اعدام همچنان نهایی نشده است.

  هو یونتنگ، محقق ارشد دادگاه عالی خلق چین در نشستی با کارشناسان گفت که چین باید اصلاح در زمینه حکم اعدام را هر چه بیشتر مورد بررسی قرار دهد و ادامه داد: مقام های مربوط به صورت کامل و دقیق چگونگی کاهش جرایمی را که به حکم اعدام منجر می شود، بررسی کنند و به صورت کاملا دقیق مساله کاهش حکم اعدام را مدنظر قرار دهند.

  این محقق گفت: صدور حکم اعدام برای مجرمان باید صددرصد دقیق باشد و حقوق بشر در این باره باید کاملا محترم شمرده شود.

  مقام ها پیشتر گفته بودند که چین در حال بررسی استفاده از حکم اعدام برای 55 فقره جرم است که از جمله آن ها می توان به تقلب و پولشویی اشاره کرد.

  چین تعداد افرادی را که هر ساله اعدام می شوند اعلام نمی کند و آن را جزو اسرار دولتی می داند.

  بنیاد دویی هوآ در سان فرانسیسکو، آمریکا که به دنبال آزادی زندانیان سیاسی در چین است، تخمین زده که 2400 تن در سال 2013 اعدام شدند. در حالیکه در همان سال تنها 39 تن در آمریکا اعدام شدند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
113