جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63531
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 12:34
  تعداد بازدید : 579

  کودکان معلول یونانی در اسارت!

  گروه های حقوق بشر پس از گزارش نمایندگان خود از پرورشگاه های شبیه زندان در یونان از رفتارهای غیرانسانی با کودکان معلول در این پرورشگا ه ها خبر دادند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، اخیرا برخی اعضای گروه های حقوق بشر که به تعدادی از پرورشگاه های کودکان معلول در یونان سرکشی کرده بودند، اعلام کرده اند که کودکانِ تحت مراقبت در پرورشگاهی واقع در جنوب شهر «لاشاینا» یونان در شرایط بسیار نامناسب نگهداری می شوند و از بدرفتاری پرسنل این مرکز رنج می برند.


  بررسی ها نشان می دهد در این مرکز حدود 60 کودک یونانی در اتاقک هایی شبیه به سلول های زندان و با سقف های بلند نگهداری می شوند و همچنین به طور مداوم به آنها داروهای خواب آور داده شده یا به تخت هایشان بسته می شوند.

  به گزارش ایسنا به نقل از بی بی سی، نمایندگان این گروه ها تاکید دارند هنوز مشخص نیست که پرورشگاه های دیگر در چه شرایطی هستند و باید بازرسی های بیشتری در این زمینه انجام شود. مسئولان این پرورشگاه در حمایت از خود اعلام کرده اند که با کمبود منابع مالی برای بهبود شرایط در این پرورشگاه ها مواجه اند. گروه های حقوق بشر هشدار داده اند که نگهداری کودکان در این شرایط علاوه بر آسیب های جسمی، آنها را با اختلالات روانی جدی مواجه می کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
74