جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63529
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 12:31
  تعداد بازدید : 670

  وزیر دادگستری:

  10 زندانی از قطر به کشور بازمی گردند

  وزیر دادگستری گفت: طبق توافقات قضایی که با رییس دستگاه قضایی قطر داشتیم قرار شد 10 نفر از هموطنانمان که در کشور قطر در حال سپری کردن محکومیت خود هستند، به کشور منتقل شوند.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین مصطفی پورمحمدی در حاشیه دیدار با رییس دستگاه قضایی قطر با حضور در جمع خبرنگاران، گفت: طبق صحبت هایی که داشتیم مطرح شد وضعیتی که در امت اسلامی وجود دارد ناگوار بوده و ما با توجه به توانایی، سرمایه های انسانی، امکانات و قدرت نرم همانند قرآن و معارف که داریم از آنها به خوبی استفاده نمی کنیم، به طوری که امت اسلامی درگیر جنگ و خشونت است و این برای اسلام که دین مودت و کمال است، خوب نیست. این که متهم به خونریزی شویم نیز درست نیست.

  وی ادامه داد: باید کمک کنیم صلح در امت اسلامی افزایش یابد. نباید به جنگ افروزی در امت اسلامی کمک شود. خوشبختانه رئیس جمهور در سال گذشته در سازمان ملل طرح مبارزه با افراطی گری و خشونت را مطرح کردند و رئیس دستگاه قضایی قطر نیز گفت که آنها نیز در این راستا طرح هایی را دارند، اما به دلیل کمبود وقت قرار شد صحبت هایمان را در آینده ادامه دهیم.

  وزیر دادگستری تصریح کرد: رئیس دستگاه قضایی قطر معتقد بود که انقلاب اسلامی دستاورد بزرگی است و جایگاه بزرگی دارد؛ چرا که انقلاب ها همگی با شکست مواجه شدند و رهبران خود را کنار گذاشته و به دیکتاتوری دچار شده اند، اما شما به این مصیبت گرفتار نشده و این برای ما بسیار ارزشمند است.

  پورمحمدی با بیان این که رئیس دستگاه قضایی قطر اعتقاد داشت که اگر یک گشایش اقتصادی در ایران اتفاق افتد رشد ایران بسیار سریع خواهد بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه توافق قضایی خوبی بین ما منعقد شد و آنها موافقت کردند تا بسیاری از زندانیان ما را که دارای محکومیت سنگین هستند به ایران بازگردانند. همچنین قرار شد با کشور قطر تبادل دانشجو داشته باشیم و دانشجویان آنها برای تحصیل در رشته های جرم شناسی و زبان فارسی به ایران سفر کنند.

  وی با تاکید بر این که باید گفتمان درون اسلامی را تقویت کنیم، اظهار کرد: گفتمان درون اسلامی نیاز جبری جامعه اسلامی است. ما اکنون در حال گفت وگو با 1+5 هستیم و آن را باید به جاهای مطلوبی برسانیم.

  وزیر دادگستری با اشاره به حضور 73 درصدی مردم در انتخابات ریاست جمهوری، خاطرنشان کرد: حضور 73 درصدی مردم در انتخابات حامل یک پیام بزرگ به جهان بود و این موضوع مردم سالاری عمیق مبتنی بر اصول اسلامی را نشان می دهد.

  وی تصریح کرد: طبق توافقات قضایی که با قطر داشتیم قرار شد 10 نفر از زندانیان ما به ایران استرداد پیدا کنند و 20 نفر از هموطنانمان که در قطر بازداشت شده بودند نیز آزاد شوند.

  پورمحمدی در رابطه با نوع جرایم این افراد، گفت: جرایم بیشتر آنها مربوط به مواد مخدر، تخلف از مقررات و ورود غیرقانونی به کشور قطر بوده است.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
55