جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63469
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 9:23
  تعداد بازدید : 375

  یک نماینده مجلس نهم در گفت و گو با میزان:

  دستگاه قضایی با متخلفان انتشار اخبار خصوصی بیماران برخورد جدی کند

  عبدالوحید فیاضی با بیان اینکه پرسنل بیمارستان ها باید به عنوان حامی و امانتدار بیمار مانع از تهیه اخباری از آن ها توسط افرادی با اهداف مغرضانه شوند، افزود: دستگاه قضایی باید با متخلفان انتشار اخبار بیماران در شبکه های اجتماعی برخورد جدی کند.

  عبدالوحید فیاضی در گفت و گو با میزان با اشاره به اینکه در موارد نادری انتشار فیلم های خصوصی برخی بیماران در بیمارستان ها در شبکه های اجتماعی مشاهده شده که امری ناپسند است و باید با قاطعیت با این قبیل اقدامات برخورد شود، افزود: مدیریت بیمارستان ها باید در مورد بیماران و حریم خصوصی آن ها حساس باشند و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز این مهم را به گونه ای مدیریت کند که مانع از تکرار این اتفاقات شود.

  نماینده مردم نور و محمودآباد در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: بیمار هنگام بستری بودن در بیمارستان شرایط خاصی دارد بنابراین پرسنل بیمارستان ها باید این هوشیاری را داشته باشند که به عنوان حامی و امانتدار بیمار مانع از تهیه اخباری چه به صورت صوتی یا تصویری از آن ها توسط افرادی با اهداف مغرضانه شوند.

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تاکید بر اینکه دستگاه قضایی باید با متخلفان برخورد کند، اذعان کرد: با توجه به اینکه این موضوع جدید است چنانچه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای آن تعریفی داشته باشد دستگاه قضایی در انطباق این جرم با تعریف این وزارتخانه می تواند حکم درخور آن را صادر کند.

  این نماینده اصولگرای مجلس نهم خاطرنشان کرد: البته در صورتی که دستگاه قضایی به مجلس شورای اسلامی اعلام کند که در این زمینه برای برخورد با متخلفان با خلاء قانونی مواجه است در این صورت مجلس این آمادگی را دارد برای تصویب قانون مورد نیاز با دستگاه قضایی همکاری کند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
24