جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63467
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 9:2
  تعداد بازدید : 452

  دادستان کل کشور در دیدار با رییس قوه قضاییه عراق:

  دستگاه قضایی کشورهای اسلامی باید در برابر اقدامات تکفیری ها بایستند

  علی بن الفطیس المری رئیس قوه قضاییه قطر عصر امروز با دادستان کل کشور دیدار کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از اداره کل روابط عمومی قوه قضاییه، در این دیدار حجت الاسلام والمسلمین رئیسی با تاکید بر روابط عمیق و ریشه دار میان دو کشور ایران و قطر گفت: بر خلاف هدفی که دشمنان اسلام در جهت تفرقه میان کشورهای اسلامی دنبال می کنند دو کشور ایران و قطر باید روابطی صمیمانه و گرم داشته باشند تا بتوانند با وحدت و یکپارچگی، دشمنان را بیش از پیش ناامید کنند.

  دادستان کل کشور با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری و مسئولان کشور در خصوص همکاری با کشورهای اسلامی بویژه کشورهای همسایه افزود: باید وحدت و یکپارچگی میان کشورهای اسلامی زودگذر و موقتی نباشد چرا که تنها جریانی که می تواند در برابر نظام سلطه مقاومت کند وحدت کشورهای مسلمان است.

  وی ادامه داد: کشورهای غربی و سلطه گر خواهان برقراری امنیت در کشورهای خود هستند در حالیکه همواره سعی می کنند در کشورهای اسلامی بلوا و آشوب ایجاد کنند که برای جلوگیری از این جریانات تفرقه انگیز، مسلمانان باید بر اساس آموزه های دینی سعی در حل اختلافات میان خود نمایند.

  وی با اشاره به اقدامات کشورهای سلطه گر در جهت تجهیز و مسلح کردن گروه های تکفیری بیان کرد: تاکید می کنم که دستگاه قضایی کشورهای اسلامی ضمن حفظ حقوق مردم باید قاطعانه در برابر گروه های تکفیری که اقداماتشان موجب خدشه دار شدن چهره اسلام در جهان می شود بایستند.

  حجت الاسلام رئیسی در ادامه افزود: امروز می بینید کسانی که دائما دم از حقوق بشر می زنند خود از ناقضان حقوق بشر در دنیا هستند.

  وی با اشاره به حمایت ایران از عضویت قطر در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد تاکید کرد: حضور یک کشور مسلمان در این شورا می تواند به پیشبرد و تقویت مسئله حقوق بشر در کشورهای مسلمان کمک زیادی نماید.

  دادستان کل کشور تبادل تجربیات قضایی میان دو کشور را مهم دانست و افزود: همکاری دو کشور ایران و قطر در زمینه مبارزه با تروریسم، موادمخدر و جرائم سازمان یافته ضمن اینکه برای هر دو کشور مطلوب و مفید است موجب بهبود و برقراری امنیت در منطقه خواهد شد.

  حجت الاسلام والمسلمین رئیسی در پایان این دیدار ابراز امیدواری کرد تا این سفر موجب تقویت و گسترش روابط میان دو کشور قطر و جمهوری اسلامی ایران در ابعاد قضایی شود.

  در ادامه این دیدار علی بن الفطیس المری رئیس دستگاه قضایی قطر نیز ضمن ابراز خرسندی از حضور خود در ایران به سفر گذشته خود به کشورمان اشاره کرد و گفت: کنفرانس روسای قوه قضاییه کشورهای اسلامی در گذشته که به ابتکار ایران و تلاش مسئولان قضایی این کشور در تهران برگزار شد بسیار سودمند و مفید بود و امیدوارم این سفر نیز بتواند موجب بهره گیری و استفاده از تجربیات قضایی ایران در جهت تقویت روابط میان دو کشور شود.

  رئیس قوه قضاییه قطر نیز با تاکید بر نقاط مشترک دو کشور اظهار کرد: یکپارچگی کشورهای اسلامی در واقع تاکید بر دیدگاه های مشترک میان آنها است و موضوعی مهمتر و عمیق تر از توجه به این اشتراکات وجود ندارد.

  رئیس قوه قضاییه قطر در پایان ضمن دعوت از دادستان کل کشور جهت سفر به قطر خواستار انتقال تجربیات جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با مواد مخدر به این کشور شد.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360383209
اکنون :
70