جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63466
  تاریخ انتشار : 3 آذر 1393 8:59
  تعداد بازدید : 584

  رییس‌ دادگستری خوزستان:

  سرقت های خرد دغدغه مردم خوزستان است

  رییس کل دادگستری خوزستان بر لزوم همکاری بیشتر میان دادگستری، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات در زمینه مبارزه با قاچاق مواد مخدر و سلاح و مهمات تاکید کرد.

  به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، فرهاد افشارنیا، سرقت های خرد را از دغدغه های مردم استان دانست و اظهار کرد: این موضوع تنها در استان ما رخ نمی دهد، بلکه در بیشتر استان ها سرقت های خرد جرم اول شهرها است.

  وی افزود: در خوزستان حدود 450 هزار نفر حاشیه نشین هستند که عمدتا از کار دائم برخوردار نیستند؛ لذا باید برنامه ریزی مناسبی در این زمینه داشت و با کارآفرینی و سرمایه گذاری، میزان وقوع سرقت های خرد را به حداقل رساند.

  افشارنیا به قاچاق مواد مخدر و سلاح و مهمات اشاره کرد و گفت: این موضوع، دغدغه مردم عزیز استان است. به هر حال کارشناسان همه مطلع هستند که متاسفانه استان خوزستان در مسیر ترانزیت مواد مخدر قرار دارد. این مسیر از استان سیستان و بلوچستان به سمت خلیج قباد و از آن طرف از طریق مرز آبی به خرمشهر و آبادان می رسد و قاچاق وارد استان و سپس کشور می شود.

  وی تصریح کرد: لازم است در این زمینه همکاری بیشتری با نیروی انتظامی، پلیس مبارزه با مواد مخدر و برادران گمنام در وزارت اطلاعات داشته باشیم تا به نتایج مطلوب برسیم.

  رییس کل دادگستری خوزستان گفت: در خصوص اطاله دادرسی که دغدغه همه مسئولان و به خصوص رهبر معظم انقلاب است، نیز سعی خواهیم کرد در همه واحدهای قضایی و با همکاری مسئولان، ورودی پرونده ها را کاهش دهیم.

  وی افزود: متاسفانه حجم بالای ورودی این پرونده ها در جاهای دیگر ایجاد می شود و سیستم قضایی را درگیر می کند، لذا در صدد تنظیم برنامه مناسب برای بهبود روند اطاله دادرسی هستیم.

  به گزارش ایسنا، محمدباقر الفت، رییس کل پیشین دادگستری خوزستان نیز در این مراسم اظهار کرد: به تایید مقامات امنیتی عالی کشور، خوزستان امروز دارای امنیت قابل قبول است و مرزها نیز در امنیت به سر می برند.

  وی گفت: احساس آرامش و امنیت مردم استان خوزستان بهتر از سالیان گذشته است و این محقق نمی شد مگر با همدلی، وفاق و هم پوشانی مقامات و مدیرانی که در این جلسه حضور دارند که در عالی ترین مرتبه، شورای تامین استان قرار داد.

  الفت ادامه داد: این افتخار را در خوزستان داریم که مدیران، شبانه روزی و با اخلاص فعالیت می کنند. امید است همچنان مدبرانه، هوشمندانه، و توانا و هدفمند به فعالیت شان ادامه دهند. در پنج سال گذشته به دلیل حمایت های بسیار خوب قوه قضاییه و مدیریت کلان استان، در امر رسیدگی و دادرسی پرونده ها شاهد تحولاتی بوده ایم و همچنان در صدد به حداقل رساندن پرونده های وصولی در دادگاه و دادسراها هستیم.

  وی افزود: در این مدت اقدامات بسیار خوبی در حوزه مواد مخدر، برخورد با ضدانقلاب و جریان های انحرافی انجام شد و قضات به همراه سایر دستگاه ها در این زمینه ها به روز عمل کردند.

  رییس کل پیشین دادگستری خوزستان گفت: در این پنج سال گذشته در حوزه عمرانی اقدامات بسیار خوبی انجام شد به طوری که دادگستری در این حوزه از نظر ساختمان بی نیاز است و تنها شهرستانی که ساختمان اداری ندارد، مسجدسلیمان است که با توجه به اخذ مصوبه لازم در این زمینه، این شهرستان نیز از یک ساختمان مناسب بهره مند خواهد شد.

  الفت در خصوص نظارت بر عملکرد پرسنل دادگستری گفت: مجموعه دادگستری خوزستان از حیث سلامت و ارتقای اداری قابل توجه است و می شود آن را به عنوان پایلوت در کشور معرفی کرد.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
215143787
اکنون :
8