جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63384
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 13:54
  تعداد بازدید : 702

  رییس شورای حل اختلاف استان فارس به میزان خبرداد:

  استان فارس پیشتاز مصالحه قتل عمد در کشور

  معاون قضایی رییس کل دادگستری و رییس شورای حل اختلاف استان فارس گفت: استان فارس پیشتاز مصالحه قتل عمد در کشور است.
  حجت الاسلام سید عبدالمهدی موسوی در گفت وگو با میزان دراین باره اظهارکرد: شوراهای حل اختلاف استان فارس با ترکیب 432 شعبه با مجموع 2300 نفر اعضای از کارکنان و نیروهای ستادی خدمات شایسته ای را ارایه کرده است.

  وی گفت: 2 میلیون و 256 هزار پرونده طی 10 سال به شوراهای حل اختلاف استان وارد که در مجموع 152 فقره قتل عمد به مصالحه انجامیده شده است.

  رییس شورای حل اختلاف استان فارس همچنین اضافه کرد: در سال 92 ، 33 فقره پرونده قتل عمد که قصاص نفس آنان قطعی شده بود با مصالحه مختومه و از دار مجازات رهایی یافتند.

  موسوی همچنین بیان کرد: در سال 93 نیز15 فقره قتل عمد با مصالحه مختومه شده و بیش از 223 فقره پرونده حقوقی با مبالغ بالای 1 میلیارد ریال به مصالحه رسیده است.

  این مسئول قضایی از راه اندازی شعب تخصصی ویژه تصادفات در استان فارس خبرداد وگفت: با هدف تسریع در جبران خسارت ناشی از تصادفات و رضایتمندی مراجعین، شعب شوراهای حل اختلاف ویژه تصادفات در سه شرکت بیمه ای در شیراز افتتاح شده است.

  وی با اشاره به اینکه در حال حاضر در شیراز بیش از 900 نفر به علت جرائم غیر عمد در زندان به سر می برند که بیش از یک سوم این افراد را زندانیان مربوط به تصادفات تشکیل داده اند گفت: با توجه به تسریع در رسیدگی به پرونده ها از سوی شوراهای حل اختلاف و تسهیل روند رسیدگی زمینه پرداخت به موقع دیات نیز توسط بیمه در حق خسارت دیدگان حوادث رانندگی فراهم شد.
  موسوی همچنین گفت: شعب تخصصی ویژه زندان، امور مالی و اعتباری، نظام پزشکی، شهرک های صنعتی، نظام مهندسی و شعب ویژه اقلیت های مذهبی در شوراهای حل اختلاف استان فارس راه اندازی شده است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360593555
اکنون :
50