جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63382
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 13:46
  تعداد بازدید : 332

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

  دستگاه قضایی از حق مردم در جهت استفاده از هوای پاک دفاع کند / ضرورت همکاری قوای سه گانه در جهت رفع آلودگی هوا

  عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه همکاری قوای سه گانه با مدیریتی جهادی در راستای تحقق مطالبات مقام معظم رهبری و بهبود خدمات رسانی به مردم برای کنترل آلودگی هوا ضروری است، گفت: دستگاه قضایی از حق مردم در جهت استفاده از هوای پاک دفاع کند.
  ابوالقاسم خسروی سهل آبادی در مورد اظهارنظر برخی از نمایندگان مجلس مبنی بر اینکه قوه قضاییه باید در مورد آلودگی هوا ورود کند، اظهارکرد: یکی از مشکلات مهم کشور در کلان شهرها آلودگی هوا است که باید مسئولان برای حل آن برنامه ریزی کرده و آلاینده ها را شناسایی و از چرخه مصرف خارج کنند چراکه این حق طبیعی مردم است که از هوای پاک و سالم استفاده کنند. 


  وی با بیان اینکه همکاری قوای سه گانه برای حل معضل آلودگی هوا ضروری است، افزود: حل بخشی از این مشکل در حوزه اختیارات دولت است و بخشی از آن نیز به مجلس شورای اسلامی ارتباط دارد که باید با اصلاح قوانین برطرف شود.

  این نماینده مجلس نهم با اشاره به ضرورت نظارت دستگاه قضایی بر روند فعالیت سایر قوا در زمینه کنترل آلودگی هوا اذعان کرد: قوه قضاییه که وظیفه تحقق عدالت و دفاع از حقوق مردم را برعهده دارد باید از تمام توان و ظرفیت خود برای حل معضل آلودگی هوا استفاده کند. 

  نماینده مردم تربت حیدریه ، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه برای حل مشکل آلودگی هوا خلاء قانونی وجود ندارد، تصریح کرد: مسئولان ذیربط باید با آن رویکردی که مقام معظم رهبری بر آن تاکید فرمودند با مدیریتی جهادی در راستای تحقق مطالبات ولایت فقیه برای خدمات رسانی دقیق، کارشناسانه و به موقع به مردم تلاش کنند.

  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360593684
اکنون :
48