جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63381
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 13:43
  تعداد بازدید : 334

  لغو حق شهروندی خانواده شهدای فلسطینی در فلسطین اشغالی

  رژیم صهیونیستی در ادامه نقض حقوق مردم فلسطین تصمیم دارد حق شهروندی شهدای فلسطینی که در عملیات شهادت طلبانه علیه اشغالگران شرکت داشتند، لغو کند.
  به گزارش خبرگزاری میزان به نقل از روزنامه " یدیعوت آحارونوث"، بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی قصد دارد پیش نویس قانون نژاد پرستانه جدیدی را در کمیته وزارتی قانونگذاری این رژیم مطرح کند که به موجب آن خانواده های مجریان عملیات های شهادت طلبانه و مقاومتی از قدس اخراج می شوند.

  این طرح توسط "گلعاد اردان" وزیر امور داخلی رژیم صهیونیستی مطرح شده بود و پس از موافقت اکثریت وزرا با آن، نتانیاهو قصد دارد آنرا در کمیته وزارتی امور قانونگذاری مطرح کند و سپس در صورت تصویب در این کمیته، به کنست بفرستد.

  این قانون خواسته اخراج خانواده های مجریان عملیات های شهادت طلبانه و مقاومتی از قدس، سلب کارت های آبی رنگ (کارت های شناسایی اهالی فلسطینی قدس) و تمامی تسهیلات و مزایای اجتماعی از آنهاست.

  نتانیاهو از وزیر امور داخلی این رژیم خواسته است که مساله محروم کردن اهالی قدس و فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی سال 48 از کارت های اقامت در قدس را بررسی کند.

  گلعاد اردان اعلام کرد که دستورات لازم برای بررسی مساله لغو اقامت دائم و مزایای اجتماعی فلسطینیان ساکن قدس شرقی را صادر کرده است. در صورت تصویب قانون مذکور وزیر امور داخلی اسرائیل حق خواهد داشت مجوز اقامت تمامی فلسطینیانی را که در دادگاه های این رژیم به دست داشتن در عملیات های مقاومتی محکوم می شوند، لغو کند و به دنبال آن، تمامی حقوق اجتماعی آنها مانند بیمه، تسهیلات بیکاری و از کار افتادگی و غیره را قطع کند.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360593555
اکنون :
55