جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 63321
  تاریخ انتشار : 2 آذر 1393 9:33
  تعداد بازدید : 381

  مستشار سابق دادگاه تجدید نظر استان تهران در گفت‌و‌گو با میزان:

  ناآگاهی از اصول حقوقی منشاء بسیاری از پرونده های قضایی است

  مستشار سابق دادگاه تجدید نظر استان تهران گفت: مردم در جامعه نسبت به تنظیم قرارداد ها دقت نظر داشته باشند و حتما قبل از هر اقدامی با مشاوران حقوقی یا وکیل دادگستری مشورت کنند.
  محمد ذکایی در گفت و گو با میزان اظهار کرد: بر اساس قانون سال ۵۶ در گذشته اگر فردی ملک تجاری را اجاره می کرد دیگر موجر حق نداشت مستاجر را وادار به تخلیه کند و این موضوع مشکلاتی را ایجاد کرده بود.
  وی در ادامه این مطلب تصریح کرد: با تغییراتی که در قانون سال ۷۶ صورت گرفت دیگر موجر از حقوق قانونی بهره مند می شد و مستاجر نمی تواند در ملکی تصرف عدوانی کند.
  این قاضی بازنشسته با بیان اینکه مردم نسبت به قانون مالک و مستاجر و تنظیم قرارداد ها آگاه باشند، اذعان داشت: ناآگاهی از اصول حقوقی منشاء بسیاری از پرونده های قضایی است، اما مردم در صورت اطلاع و آگاهی داشتن از قوانین می توانند مانع بروز مشکلات حقوقی و قضایی برای خود شوند.
  ذکایی در پایان به اهمیت و نقش شوراهای حل اختلاف به عنوان بازوی دستگاه قضا اشاره کرد و گفت: مراجعات در زمینه اختلاف ها و دعاوی مالک و مستاجر و همچنین موضوع مربوط به تخلیه ملک بیشتر به شوراهای حل اختلاف مربوط بوده و کمتر به محاکم قضایی در خصوص این موضوع مراجعه می شود و در حقیقت شوراهای حل اختلاف بازوی دستگاه قضا است.


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360581632
اکنون :
48