جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28531
  تاریخ انتشار : 26 خرداد 1392 14:31
  تعداد بازدید : 517

  رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم

  توزیع سوخت یورو ۴ تا انتهای سال در کل کشور/ کاهش ریزگرد ها نسبت به سال گذشته

  رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم گفت: تا انتهای سال توزیع سوخت یورو ۴ در کل کشور صورت می گیرد.

  سوخت

  سید امیر فاتح وحدتی، رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه توزیع سوخت یورو4 از اول خرداد آغاز شده است، اظهار داشت: توزیع سوخت یورو4 در سه کلانشهر تهران، البرز، اراک و مشهد آغاز شده است که طبق آخرین اطلاع بنده، دیروز  در تهران پمپ بنزین‌ها سوخت یورو 4 توزیع می‌کردند.

  وی با بیان اینکه توزیع سوخت یورو4 در بیشتر استان‌ها و کلان‌شهرها از امروز آغاز شده است، ادامه داد:  30 میلیون ذخیره در این راستا صورت گرفته که در حال توزیع است و در شهر هایی مانند اصفهان، تبریز از اول مرداد این توزیع رخ خواهد داد.

  فاتح وحدتی با اشاره به اینکه تا انتهای سال توزیع سوخت یورو 4 در کل کشور صورت می‌گیرد که وزارت نفت خود اعلام کرده است که تا انتهای سال 92 این اتفاق رخ می دهد، گفت: بسیاری از کارخانه‌ها و واحدهای صنعتی در آلودگی هوا موثر هستند در واقع با توجه به رویکرد 10 ساله  در کلان‌شهرها ذرات معلق و فعالیت های صنعتی و عمرانی در آلودگی موثر هستند.

  رئیس مرکز ملی هوا و تغییر اقلیم بیان کرد: بخشی از آلودکی هوا مربوط به خودرو بوده که با سوخت یورو 4 این موضوع کاهش می یابد.

  فاتح وحدتی در خصوص ریزگرد‌ها افزود: میزان غلظت هوا و ریزگردها نسبت به سال گذشته کاهش یافته است که اخیراً با افزایش سرعت وزش طوفان‌ها از سمت کشورهای عراق، سوریه و عربستان و کاهش بارندگی‌ها شدت ریزگرد‌ها بیشتر شده است.

  وی ادامه داد: برای مقابله با پدیده ریزگردها باید ابتدا منشا آن را ریشه کن کنیم و اراضی  و منابع آب، تالاب‌ها مدیریت شده و چارچوب منطقه‌ای برای مدیریت گرد و غبار رخ دهد که این چارچوب از آذر ماه صورت می‌گیرد ولی به طور کلی وضعیت هوای امسال را نسبت به سال گذشته بهتر ارزیابی می‌کنیم.

   

   

  به نقل از :

  www.tasnimnews.com


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
58