جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28247
  تاریخ انتشار : 19 خرداد 1392 16:5
  تعداد بازدید : 670

  رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان:

  یورو 4 نباید موجب تضییع حقوق مصرف کننده خودرو شود

  در شرایطی که قائم مقام سازمان محیط زیست از احتمال توقف شماره گذاری خودروهای فاقد استاندارد آلایندگی یورو 4 از ابتدای تیرماه خبر داده است، رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف کنندگان این اقدام را برخلاف منافع مصرف کنندگان می داند.

  66-141.jpg

  سیدمحمد جعفری اظهار کرد: ارتقاء خودروهای داخلی به استاندارد آلایندگی یورو 4 به دلیل کمک به کاهش آلودگی هوا از جمله راه‌های تامین حقوق مصرف‌کنندگان و تمام شهروندان است.

   

  وی با بیان این‌که با این حال ارتقاء به استاندارد یورو 4 باید پس از فراهم شدن بسترهای لازم و در زمان مناسب صورت گیرد، خاطرنشان کرد: به گفته کارشناسان این کار الزاماتی دارد که مهمترین آن توزیع سوخت با استاندارد آلایندگی یورو 4 در سراسر کشور است که البته این کار تاکنون صورت نگرفته است.

   

  رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ادامه داد: ارتقاء به یورو 4 از یک سو موجب افزایش قیمت میانگین 700 هزار تومانی خودروها شده و از سوی دیگر به دلیل عدم توزیع سوخت متناسب با آن، آسیب دیدگی موتور و کاتالیست خودرو را به دنبال خواهد داشت که همین موضوع هزینه‌های مضاعفی را به مصرف‌کنندگان تحمیل خواهد کرد.

   

  وی با بیان این‌که توقف احتمالی شماره‌گذاری خودروهای یورو 2 از ابتدای ماه آینده موجب کاهش بیشتر عرضه خودرو از سوی خودروسازان و بروز شوک قیمتی جدیدی در بازار آزاد خواهد شد، تصریح کرد: ‌در آن صورت مصرف‌کنندگان از ناحیه افزایش بی مورد قیمت خودروها متضرر خواهند شد آن هم در شرایطی که هنوز سوخت یورو 4 در کشور توزیع نشده و ارتقاء خودروها به یورو 4 اهداف مدنظر برای کاهش آلودگی هوا را محقق نخواهد کرد.

   

  جعفری خاطرنشان کرد: طبق آنچه که اعلام شده توزیع سوخت یورو 4، از شهریور ماه امسال در برخی از استان‌ها آغاز خواهد شد بنابراین ارتقاء به استاندارد آلایندگی یورو 4 باید پس از توزیع سوخت و فراهم شدن بسترهای لازم و به‌گونه‌ای صورت گیرد که برای تامین حق استفاده مردم از هوای پاک، دیگر حقوق آنها پایمال نشود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
59