جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28245
  تاریخ انتشار : 19 خرداد 1392 15:50
  تعداد بازدید : 684

  برای شرکت در انتخابات

  به زندانیان مرخصی نمی دهیم

  با توجه به شکل و شیوه جدید تبلیغات در زندان ها استنباط ما این است که میزان شرکت زندانیان با توجه به فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات نسبت به دوره های قبل مشارکت بسیار جدی و فعال تری خواهد بود.
  رئیس سازمان زندان‌ها گفت : برای اخذ رای از زندانیان با فرمانداران سراسر کشور هماهنگی لازم انجام شده است.
   

  به گزارش رساله حقوق به نقل از تسنیم غلامحسین اسماعیلی رئیس سازمان  زندان‌ها، درباره شرکت زندانیان در انتخابات هفته آینده اظهار داشت: با توجه به اینکه تمام زندانیان بالای ۱۸ سال سن دارند همه آنها می‌توانند در انتخابات شرکت کنند.

  وی ادامه داد: براساس قانون انتخابات الزاماً‌ تمام افرادی که می‌خواهند در انتخابات شرکت کنند باید شناسنامه و کارت ملی خود را به همراه داشته باشند ما نیز برای اینکه زندانیان بتوانند در انتخابات شرکت کنند و به نوبه خودمان گام کوچکی در تحقق حماسه سیاسی برداشته باشیم از دو هفته قبل به همه زندان ها ابلاغ کردیم به زندانیان اعلام کنند کسانی که تمایل به شرکت در انتخابات دارند از خانواده هایشان بخواهند شناسنامه و کارت ملی را به آنها برسانند.

  رئیس سازمان زندان ها گفت: در حال حاضر معمولا یکبار در هفته زندانیان با خانواده های خود ملاقات دارند و می توانند تا زمان انتخابات مدارک خود را تحویل بگیرند.

  اسماعیلی درباره چگونگی اخذ رای از زندانیان گفت: هماهنگی های لازم با فرمانداری‌ها انجام داشته تا صندوق‌ها برای اخذ رای به زندانها بروند. با توجه به شکل و شیوه جدید تبلیغات در زندان ها استنباط ما این است که میزان شرکت زندانیان با توجه به فراهم شدن امکان شرکت در انتخابات نسبت به دوره های قبل مشارکت بسیار جدی و فعال  تری خواهد بود.

  وی در پاسخ به این سوال که آیا زندانیان می توانند برای شرکت در انتخابات خارج از زندان درخواست مرخصی کنند خاطر نشان کرد: بنا نداریم به نام انتخابات به زندانیان مرخصی دهیم ولی طبق روال معمول به زندانیان مرخصی داده می شود. طبق معمول روز انتخابات کسانی که مشمول مقررات بوده اند طبیعاً بیرون از زندان هستند و خارج از زندان در انتخابات شرکت می کنند.

  وی ادامه داد: وظیفه ما این بود که هم در زندان تبلیغی برای افزایش مشارکت زندانیان در انتخابات انجام شود و هم زمینه مشارکت را فراهم کنیم که در این زمینه برای شناخت زندانیان از کاندیداها اعلام کردیم تمام برنامه های پخش شده داوطلبان ریاست جمهوری از صدا و سیما را در زندان ها پخش کنند و زندانیان این برنامه ها را ببینند تا کاندیداها را بهتر بشناسند.

  اسماعیلی گفت: غیر از این موارد تبلیغ دیگری در زندان ها نداریم ونه  کاندیداها و نه نمایندگان آنها هیچ دیدار و گفت وگوی با زندانیان برای تبلیغات نخواهند داشت.

   

  منبع خبر

  http://rhoghough.ir/?p=9327


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
10