جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28244
  تاریخ انتشار : 19 خرداد 1392 15:46
  تعداد بازدید : 551

  رییس هیات نظارت شورای نگهبان در فارس:

  هر سوءجریانی در انتخابات باید توسط بازرسان و ناظران گزارش شود

  رییس هیات نظارت شورای نگهبان در استان فارس گفت: هر جا ناظر شورای نگهبان احساس کرد که روند به سمت ایجاد مشکلی پیش می رود، باید ابتدا به مسئول اجرایی در شعبه رای گیری و در صورت به نتیجه نرسیدن، طی گزارش کتبی به رییس هیات اجرایی اعلام کند.

  45-18.jpg

  رنجبر طی سخنانی در همایش روسای هیات‌های اجرایی، نظارت و بازرسی انتخابات ریاست‌جمهوری در استان فارس، اظهار کرد: دشمن فقط به‌ دنبال اتهام‌زنی و ایجاد شبهاتی در ذهن مردم است تا به‌واسطه آن، اعتماد را کمرنگ کند.

   

  وی با بیان این‌که فرآیند انتخابات در ایران اسلامی توسط قانون‌گذار با دقت و به‌شکلی کامل تدوین شده است، گفت: قانونگذار وظایف اجرایی و نظارتی و بازرسی را کاملا مشخص کرده است، قرار هم نیست که هیات‌های بازرسی و نظارت در کار اجرا مداخله داشته باشند.

   

  رنجبر با تاکید بر این‌که در انتخابات ریاست‌جمهوری نظارت بر تمام سطوح انتخابات بر عهده شورای نگهبان است، به مواد مختلف قانونی اشاره کرد و افزود: نظارت مانع برگزاری انتخابات نیست، بلکه هدف نظارت اجرای بهتر و سالم‌تر انتخابات است.

   

  رنجبر قانون را ملاک عمل در همه سطوح برگزاری انتخابات دانست و گفت: هر سوءجریانی باید توسط بازرسان و ناظران گزارش شود و فرمانداران و بخشداران نیز موظف به رسیدگی هستند.

   

  وی تصریح کرد: ناظران و بازرسان بر حسن برگزاری انتخابات نظارت می‌کنند و هیچ دخالتی در اجرا نخواهند داشت، اما سلامت انتخابات منوط به اجرای قانون و انجام وظیفه تمام دست‌اندرکاران است.

   

  به گزارش ایسنا، مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری فارس در ادامه گفت: نباید فضایی ایجاد شود که دشمن اجازه سوءاستفاده پیدا کند.

   

  یحیی صادقی ادامه داد: یکی از آسیب‌های جدی انتخابات جانب‌داری دست‌اندرکاران برگزاری از یک فرد یا جریانی خاص است. تمام شعب اخذ رای و برگزار کنندگان باید مستقل و غیرجانبدارانه عمل کنند تا خیال مردم از سلامت انتخابات راحت باشد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
53