جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28173
  تاریخ انتشار : 18 خرداد 1392 15:28
  تعداد بازدید : 639

  تاکید کارشناس حقوق بشر سازمان ملل بر لزوم شفاف سازی اوباما

  یک کارشناس مستقل حقوق بشر سازمان ملل از رییس جمهور آمریکا خواست تا در مورد سیاست های این کشور در زمینه مبارزه با تروریسم شفاف سازی کند.

  a.h.3.jpg

  بن‌ امرسون گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد حقوق بشر و مبارزه با تروریسم در یک گفت‌وگوی خبری تاکید کرد که به طور یقین آمریکا می‌تواند اطلاعات بیشتری را در مورد سیاست‌هایش در زمینه مبارزه با تروریسم و به ویژه استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در اختیار عموم قرار دهد.

   

  وی یادآور شد که باراک اوباما در سخنان اخیرش در دانشگاه دفاع ملی سوالات زیادی را بی‌پاسخ گذاشته است.

   

  اوباما ماه گذشته در دانشگاه دفاع ملی متعهد شد که استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین را کاهش دهد، زندان گوانتانامو را تعطیل کند و در مورد جنگ با تروریسم محدودیت‌هایی را اعمال خواهد کرد.

   

  امرسون در ادامه گفت: من در ماه‌های آینده برای از بین بردن این عدم شفافیت همکاری‌های بیشتری را با دولت آمریکا خواهم داشت و امیدوارم این اقدامات به نتایج قابل توجهی برسد تا بتوانم آن را در زمان مشخص به مجمع عمومی سازمان ملل ارائه دهم.

   

  وی در سخنانش حمایت احزاب حاکم بر آمریکا را از وعده‌های جدید اوباما، از جمله پایان جنگ مسلحانه با گروه القاعده و متحدانش، تعطیلی گوانتانامو و کاهش حملات هوایی به بهانه مبارزه با تروریسم خواستار شد.

   

  بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، عدم شفافیت در مورد دلایل واقعی حملات هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا موجب شده تا حقانیت مبارزات این کشور با تروریسم و قانونی بودن استفاده از این هواپیماها زیر سوال برود. کارشناسان حقوق بشر معتقدند که هواپیماهای بدون سرنشین با انگیزه کشتارهای هدفمند مورد استفاده قرار می‌گیرند و دولت آمریکا موظف است پاسخگوی تلفات این حملات به ویژه در افغانستان و عراق باشد.

   

  این کارشناس که به تازگی سفر بازدیدی خود به آمریکا را به پایان رسانده است، توانست در این سفر با حقوقدانان ارشد وزارت کشور آمریکا، نمایندگانی از وزارت دفاع، دادگستری،‌ آژانس اطلاعات مرکزی (سیا) و کارکنان سرویس امنیت ملی رییس‌جمهور ملاقات کند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
32