جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 28031
  تاریخ انتشار : 12 خرداد 1392 14:23
  تعداد بازدید : 626

  عمده تخلفات انتخاباتی در آذربایجان غربی، تبلیغات قبل از موعد است

  رییس کل دادگستری آذربایجان غربی با اشاره به تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی در استان، گفت: گزارش تخلفات عمدتا در مورد تبلیغات قبل از موعد بود.

  01-466.jpg

  توکل حیدری اظهار کرد: برگزاری سالم‌تر انتخابات از جمله وظایفی است که ما بر عهده داریم.

   

  حیدری گفت: در اجرای این تکلیف بخش‌نامه‌ای از طرف ریاست قوه قضاییه خطاب به دادگستری‌های استان در 25 بهمن ماه سال 91 مبنی بر این‌که دادگستری‌های استان‌ها موظف به تشکیل ستاد پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی هستند، صادر شد.

   

  وی با اشاره به این‌که اهم وظایف دادگستری‌ها حول محور تکالیف این ستاد تعریف شده، افزود: اولین وظیفه‌ تشکیل ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی بود که در 8 اسفند ماه سال 91 این ستاد تشکیل و شروع به کار کرده و به دنبال آن تشکیل ستاد در شهرستان‌ها صورت گرفت.

   

  حیدری اضافه کرد: از وظایف مهم، تعیین شعب ویژه رسیدگی به جرائم انتخاباتی بوده که این شعب وظیفه دارند به تخلفات و جرائم انتخاباتی به سرعت رسیدگی کنند.

   

  حیدری اظهار کرد: با توجه به تجربیات سنوات گذشته حوزه‌های قضایی استان با توجه به سنوات گذشته به سه بخش حساس، نیمه حساس و عادی تقسیم‌بندی شده که پایش بیشتر در بخش‌های حساس و نیمه حساس صورت گرفته تا اقدامات پیشگیری صورت گیرد و در بخش‌های عادی کارها طبق روال عادی صورت گرفته و در صورت اعلام گزارش به این مسائل نیز رسیدگی می‌شود.

   

  وی به وظایف ستاد پیشگیری از جرایم انتخاباتی اشاره کرد و گفت: تبلیغات انتخاباتی قبل و بعد از موئد مقرر، استفاده از امکانات ادارات و شرکت‌ها و موسسات دولتی، پاره کردن پوسترهای انتخاباتی، حمایت اعضای شعب اخذ رای از کاندیدای خاص شامل اعضای هیات اجرایی یا ناظرین، عدم رعایت اخلاق انتخاباتی و هتک حرمت، اعزام بستگان و خویشاوندان بستگان خاص برای رای به فرد خاص، منازعه طرفداران کاندیداهای ریاست جمهوری باهم و تخریب ستاد انتخاباتی همدیگر، استفاده ابزاری از اقوام و مذاهب مختلف و بزرگ‌نمایی مشکلات اقتصادی و انتساب آن به مسئولان توسط این ستاد بررسی می‌شود.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
56