جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27977
  تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 15:28
  تعداد بازدید : 554

  سازمان ملل:

  اتحادیه اروپا به حقوق بشر مهاجران احترام بگذارد

  یک کارشناس مستقل حقوق بشر سازمان ملل از اتحادیه اروپا خواست تا در برخورد با مهاجران به حقوق بشر احترام بگذارند و فقط مسائل امنیتی را در نظر نداشته باشند.

  a.h.3.jpg

   فرانسیس کرپو گزارشگر ویژه سازمان ملل در امور پناهندگان در نشست شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو گفت: سیاست‌های اتحادیه اروپا در برخورد با مهاجران غیرقانونی و دستورالعمل‌های این اتحادیه برای کنترل مرزهای اروپا بیش از گذشته بر مسائل امنیتی تمرکز کرده است و با مهاجران همانند مجرم برخورد می‌کنند.

   

  وی در ادامه بیان کرد: بسیار متاسفم از این که در سیاست‌های اتحادیه اروپا با مهاجران همانند یک چالش امنیتی برخورد می‌شود که باید هر چه فوری با آن مبارزه کرد.

   

  کرپو تاکید کرد که در این سیاست‌ها، خلاف حقوق بشر است و مهاجران باید دارای حقوق یکسان با دیگر افراد جامعه باشند.

   

  این کارشناس حقوق بشر مدت یک سال است وضعیت مهاجرانی را که روزانه به مرزهای اروپا، به ویژه در یونان و ایتالیا هجوم می‌آورند بررسی می‌کند. این مهاجران اغلب از ترکیه و تونس وارد مرزهای اروپا می‌شوند تا بتوانند از فقر، ناامنی و جنگ در کشورهای خودشان فرار کنند.

   

  بر اساس گزارش پایگاه خبری سازمان ملل، این کارشناس علاوه بر این از مقامات اتحادیه اروپا خواست تا دلیل ریشه‌ای که موجب هجوم این مهاجران به مرزهای این قاره می‌شود را بررسی و به جای برخورد با آن‌ها شرایط ورودشان را آسان‌تر کنند.

   

  بسیاری از این مهاجران افرادی هستند که برای دستیابی به شغل‌های فصلی و حتی کم‌درآمد به این قاره پناه می‌آورند.

   

  وی ابراز نگرانی کرد که اتحادیه اروپا از حبس مهاجران به عنوان ابزاری برای کنترل مرزهایش استفاده می‌کند، در حالی‌ که شواهد نشان می‌دهد این اقدامات نمی‌تواند بازدارنده و مانع از ورود پناهندگان شود.

   

  همزمان با برگزاری بیست و سومین نشست شورای حقوق بشر سازمان که در ژنو برگزار شد، علاوه بر فرانسیس کرپو، کارشناسان متعدد دیگری گزارش‌های یک ساله خود را در زمینه مسائل حقوق بشری ارائه دادند. کرپو همچنین قرار است گزارش خود را به طور مجزا در بروکسل (بلژیک) به اعضای اتحادیه اروپا ارائه کند.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
58