جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27967
  تاریخ انتشار : 11 خرداد 1392 14:46
  تعداد بازدید : 481

  رییس دادگستری خراسان شمالی:

  بخشی از شالوده کار قضاوت، توسط کارشناسان پی ریزی می شود

  رییس کل دادگستری خراسان شمالی خاطرنشان کرد: کارشناسان از نخبگان جامعه اند و بار مضاعفی بر دوش آن ها است.

  arash khamooshi (1 of 26)-2.jpg

   احمد کیخسروی در مراسم تحلیف 8 تن از کارشناسان رسمی استان خراسان شمالی، گفت: بخشی از زیربنای کار قضاوت و آنچه راه را برای تصمیم نهایی قضات باز می‌کند، توسط کارشناسان انجام می‌شود.

   

  وی گفت: قانون در اصول متعدد از دستگاه قضایی خواسته است تا مرجع رسیدگی به تظلمات آحاد جامعه باشد که اجرای عدالت به معنای واقعی کلمه نیاز به مقدماتی دارد .

   

  وی با بیان این‌که باید زوایای تاریک عدالت به درستی روشن شود، تصریح کرد: کارشناسان همچون بازوان قوی می‌توانند قضات را هدایت کرده تا به درستی به سر منزل مقصود برسند.

   

  کیخسروی اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های انجام شده کانون کارشناسان رسمی دادگستری در استان ما راه‌اندازی شد و در حال حاضر در رشته‌های مختلف کارشناسان فعالیت می‌کنند.

   

  وی با بیان این که همه کارشناسان باید در اظهار نظرها خدا را ناظر خود بدانند، گفت: همه ما باید در دادگاه عدل الهی پاسخگوی اعمال خود باشیم. شفافیت همراه با شجاعت، دقت و سرعت از لوازم کار است و هیچکدام نباید فدای دیگری شود.

   

  در ادامه رییس کانون کارشناسان رسمی دادگستری استان خراسان شمالی اظهار کرد: در حال حاضر در خراسان شمالی 98 کارشناس در 14 رشته فعالیت دارند.

   

  نامور با تاکید بر لزوم افزایش تعامل میان کارشناسان و قضات، گفت: اجرای عدالت نیازمند ابزارهای قانونی است که کارشناسان با استفاده از تحصیلات علمی و کلاسیک و تجربیات، اطلاعاتی را در اختیار قضات قرار می‌دهند.

   

  در جلسه مذکور مراسم تحلیف 8 کارشناس رسمی برگزار و به آن‌ها پروانه رسمی کارشناسی اعطا شد.

   

  منبع خبر

  http://www.isna.ir


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
360936586
اکنون :
18