جستجو
   
  Delicious RSS ارسال به دوستان خروجی متنی
  کد خبر : 27911
  تاریخ انتشار : 8 خرداد 1392 14:10
  تعداد بازدید : 537

  صلاحی تاکید داد:

  بررسی طرح دو فوریتی حمایت از بیماران خاص در مجلس

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس٬ از مطرح شدن و بررسی طرح دو فوریتی حمایت از بیماران خاص هفته بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه های انتخابیه در صحن علنی مجلس خبر داد.

  عباس صلاحیدر مورد طرح دو فوریت حمایت از بیماران خاص٬ تصریح کرد: این طرح به هیأت رئیسه مجلس تقدیم شده و در برنامه پیشنهادی برای طرح در صحن علنی مجلس قرار گرفته است.

  نماینده مردم تفرش٬ آشتیان و فراهان در مجلس شورای اسلامی٬ افزود: طرح دو فوریت حمایت از بیماران خاص در هفته بعد از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد و جای امیدواری دارد که با اقبال خوب نمایندگان روبرو شود.

  وی با تأکید بر ضرورت اهتمام ویِژه نمایندگان به طرح حمایت از بیماران خاص٬ افزود: طی ماه‌های گذشته شاهد افزایش چندین برابری هزینه‌های درمان بیماری‌های خاص بودیم این در حالی است که هیچ حمایت بیمه‌ای از داروهای موردنیاز بیماران خاص وجود ندارد براین اساس مجلس در تلاش برای حل مشکلات این گروه از بیماران است. 

  این نماینده مردم در مجلس نهم، با توجه به وضعیت اسفبار بیماران خاص، به‌طور حتم دو فوریت این طرح در هفته آینده بعد از سرکشی به حوزه‌های  انتخابیه در صحن علنی مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

  صلاحی٬ تشریح کرد: با اعلام اینکه یکی از محورهای طرح دو فوریتی حمایت از بیماران خاص و کلیوی، تعیین نقش سازمان‌های بیمه‌گر در حمایت از این بیماران است، افزود: هم‌اکنون این سازمان‌ها با وجود اظهارات مسئولان وزارت بهداشت، درمان و آموزش‌پزشکی درباره حمایت بیمه‌ها از بیماران خاص، هیچ تعهدی نسبت به تحت پوشش قرار دادن این بیماران ندارند.

  این نماینده مردم در مجلس نهم٬ با بیان اینکه هم‌اکنون تعریف مشخصی از بیماران خاص در قوانین حوزه سلامت وجود ندارد،ادامه داد: به طور حتم کاربردی شدن طرح دو فوریتی حمایت از بیماران خاص و کلیوی، نیازمند انسجام دادن این بیماران است./

   

  منبع خبر

  http://www.icana.ir/NewsPage.aspx?NewsID=227887


  نظر شما  نمایش غیر عمومی
  تصویر امنیتی :
تعداد بازدید کنندگان کل :
تا کنون :
361782244
اکنون :
41